1. 11. 2011

O čem bude Offline

Jak má vlastně vypadat první článek? Jak si to nepokazit už v první větě? Čím víc nad tím přemýšlím, tím horší úvody mě napadají. Ale já to nechci pokazit, chci tímto článkem, tímto prvním článkem přilákat tebe, našeho čtenáře. Ukázat a přiblížit ti, co se tu chystá a co tu časem najdeš.Na začátku Offline stál jen nápad. Myšlenka, idea, pobláznění. Nechával jsem si to celé procházet hlavou každý den, přemýšlel nad tím a nemohl se zbavit dojmu, že je to vlastně dobrý nápad. Na to, že to bude pekelně náročná práce... Na to jsem měl přijít až později. Mezitím proběhla kampaň na Project X, která se setkala s velkou odezvou a já si pořád říkal, že... Že to možná nebude až tak špatný.


Přeložit slovo "offline" je trochu oříšek. Schválně si zkuste zadat toto slovo do Google Translatoru (nebo stačí kliknout sem). Snažil jsem se vyjádřit každé písmeno tím, co mě zajímá, co je pro mě důležité, čeho chci dosáhnout, co chci naučit i ostatní a tím přiblížit směřování tohoto blogu. Samotný název ale obsahuje i hlavní myšlenku tohoto blogu - čti online, žij offline. Protože to nejlepší nečeká právě tady, před monitorem, ale venku! My o tom, co je za našimi dveřmi, jen píšeme. Nepíšeme pro čísla, pro vyhledávače, ale píšeme pro vás, pro naše čtenáře.


Zároveň bych rád, aby tento článek byl i apel na vás, na všechny, kdo byste rádi psali. Místa je tu dost, tak se neostýchejte. Přidat se může každý, kdo přinese nějakou myšlenku, nápad o čem by rád psal. Tím se pomalu dostáváme k tomu, co tu časem najdete. Stejně jako je život rozmanitý, tak bude rozmanitý i Offline. Bude tu film, bude tu hudba, ale i vaření, sociální média, architektura, design, fotografie a spousta dalšího. Chybí ti v tom výčtu něco? Tak napiš a můžeš ho doplnit... Čekáme na tebe!
Už v tuto chvíli můžete najít fanpage na facebooku, kde se budou objevovat novinky, co se chystá a hlavně bude fungovat jako RSS čtečka, pokud si nechcete nechat ujít ani jeden článek, víte, co máte dělat. Běhěm několika následujících dní se tu objeví profily autorů, představí se vám a řeknou vám, jaké články od nich můžete čekat.

Co říct na závěr... Snad jen vyjádření naděje v to, že se vám tu bude líbit, že se sem budete vracet a že nám v prvních dnech budete dávat věcnou zpětnou vazbu, abychom se mohli zlepšovat. A hlavně vyjádření velkého děkuji mým přátelům, mým kamarádům a prostě všem, kdo mě v tomhle podporovali a podporovat nepřestávají.